Al 14-lea Congres Național al
Societăţii Române de Chirurgie Cardiovasculară

AL 10-LEA SIMPOZION AL ASISTENŢILOR DE CHIRURGIE CARDIOVASCULARĂ, ATI ŞI CIRCULAŢIE EXTRACORPOREALĂ

Manifestări însoţite de o expoziţie medicală specializată

01 - 04 noiembrie 2018

Hotel Sport, Poiana Braşov

SPEAKERI

Deena Al Qedrah (Dubai, Emiratele Arabe Unite)
Clara Alexandrescu (Monte Carlo, Monaco)
Eduard Apetrei (București, România)
Ricardo Arruda (Lisabona, Portugalia)
Latif Arusoglu (Bad Oeynhausen, Germania)
Cătălin Constantin Badiu (București, România)
Daniela Bartoș (București, România)
Sorin Liviu Băilă (București, România)
Aureliu Bătrînac (Chişinău, Republica Moldova)
Kursat Bozkurt (Istanbul, Turcia)
Mauro Cassese (San Giovanni Rotondo, Italia)
Ovidiu Chioncel (București, România)
Mircea Cinteză (București, România)
Andreea Ciobanu (București, România)
Ioan Mircea Coman (București, România)
Marian Doru Croitoru (București, România)
Radu Deac (Târgu-Mureș, România)
Dan Deleanu (București, România)
Doina Dimulescu (București, România)
Lucian Florin Dorobanțu (București, România)
Maria Dorobanțu (București, România)
Ionel Droc (București, România)
Toni Feodor (București, România)
Daniela Filipescu (București, România)
Marius Marian Fodor (Cluj-Napoca, România)
Viorel Goleanu (București, România)
Vlad Anton Iliescu (București, România)
Mihai Ionac (Timișoara, România)
Răzvan Ionescu (București, România)
Andrei George Iosifescu (București, România)
Ștefan Jianu (București, România)
Romaric Loffroy (Dijon, Franța)
Marzia Lugli (Modena, Italia)
Fedor Lurie (Ohio, SUA)
Liviu Maniuc (Chişinău, Republica Moldova)
Gheorghe Manolache (Chişinău, Republica Moldova)
Ioana Marinică (București, România)
Lorenzo Menicanti (San Donato Milanese, Italia)
Șerban Mihăileanu (Paris, Franța)
Horațiu Moldovan (București, România)
Vitalie Moscalu (Chişinău, Republica Moldova)
Tiberiu Nanea (București, România)
Ovidiu Nuțu (Paris, Franța)
Sorin Pașcanu (Târgu-Mureș, România)
Pavel Platon (București, România)
Bruno Pouzet (Paris, Franța)
Attila Puskas (Târgu-Mureș, România)
Bogdan Rădulescu (București, România)
Paul T. Sergeant (St. Joris Winge, Belgia)
Crina Sinescu (București, România)
Ovidiu Știru (București, România)
Adrian Streinu-Cercel (București, România)
Horațiu Suciu (Târgu-Mureș, România)
Gabriel Tatu-Chițoiu (București, România)
Răsvan Vasile (București, România)
Călin Vicol (Munich, Germania)